Hakkımda

Ege Üniversitesi, İletişim Fakültesi mezunuyum. Sekreter olarak başladığım kariyerime, Akzo Nobel ve JTI gibi uluslararası şirketlerde çalışarak edindiğim tecrübeler doğrultusunda Yönetici Asistanı olarak devam ettim. Şirket sahipleri, ortaklar ve yabancı patronlar olmak üzere bir çok Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı’nı asiste ettim.

İzmir’den İstanbul’a taşınınca kurumsal çalışma hayatına ara verdim. Bu süre zarfında tam zamanlı bir iş yerine, daha esnek saatlerde çalışabileceğim, kendime ve aileme daha çok zaman ayırabileceğim yeni bir düzen kurmak istediğime karar verdim. Asistanlık konusundaki birikimimi nasıl değerlendirebilirim diye düşünürken Amerika ve Avrupa’da çok yaygın olan “Virtual Asistant” kavramını keşfettim. Bu konuda oldukça fazla okudum, araştırdım ve dinledim. 🙂

Çevreme iş hayatımı ve geldiğim noktadaki tecrübelerimi anlatırken, aslında bunları yazmanın iyi fikir olacağını ve bu sayede bu alanla ilgilenen insanlara ulaşabileceğimi ve tecrübelerimi paylaşabileceğimi fark ettim. 2013 yılında blogumu açtım ve yazmaya başladım. “Sanal Asistanlık” kavramı ile başladığım blogumda artık Dijital Asistanı kelimesini daha çok kullanmaya başlamıştım. Blog üzerinden benimle çalışmak üzere irtibata geçenler oldu ve bu sayede bilgi paylaşımının yanı sıra dijital asistan olarak çalışmaya da başladım. Bu süreçte teori ile pratiğin arasındaki farkın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha fark ettim.

Paylaşımlarımı devam ettirip bir yandan da digital asistan olarak çalışırken, blog ve Facebook sayfam üzerinden ulaştığım kişilerden eğitim içerikli talepler gelmeye başladı. Bunun üzerine ben de eğitim vermek üzere yeni bir yola çıktım.

Dijital asistanlık sektörünün Türkiye’deki öncülerinden birisi olarak şimdi bu tecrübelerimi dijital asistan olmak isteyen ve kendi işini kurma hedefinde olanlar ile paylaşmaya hazırlanıyorum.

Linkedin’de 150.000 üyesi olan aktif ve verimli bir grup olan Executive/Personal Assistants grubunun kurucusu ve yöneticiyim.

Türkiye’de oldukça yeni ve niş bir kavram olan ”Dijital/Sanal Asistan”lığı anlatmayı ve paylaşmayı çok seviyorum. 2013 yılından beri bir yandan blogumda yazdığım yazılarla bir yandan da çalıştığım müşterilerim aracılığıyla bu konsepti Türkiye’de tanıtıyorum.

Kariyer hedefimde ve hayatımın her alanında en büyük ilham kaynağım olan doğal nefes çalışmalarının benim için önemine değinmeden geçemem.

“Nefes” sayesinde kendimi, hayallerimi ve hedeflerimi gerçekleştirme cesaretine sahip oldum. Nefes hep hayatımın içinde.

Digital Asistan Eğitmenliği’nin yanı sıra Nefes Koçluğu Federasyonu üyesi olarak 4 yıldır da Nefes Koçu olarak çalışıyorum.

Bir Cevap Yazın